Nowoczesna stolarka okienna w MODERN HOUSE – wybieramy sprawdzone okna!

Dom na dziecięcym rysunku składa się z czterech elementów: ścian, dachu, drzwi i okien. To właśnie te części stanowią absolutną podstawę każdego budynku. Są mocną ramą, o którą opiera się funkcjonowanie zarówno samej budowli, jak i jej mieszkańców. Materiały na mury i dach to tematy, o których w pierwszej kolejności myślimy przy starcie budowy. Chcemy by były solidne, trwałe i dawały poczucie bezpieczeństwa. Jednak zamknięcie domu zawsze stanowią okna. To właśnie dzięki nim zaczyna się tworzenie przytulnego wnętrza.

Jakie okna wybrać do nowego domu i komu zaufać w kwestii ich montażu? Omówimy to na przykładzie pięknej realizacji projektu domu z płaskim dachem New House 702, którą w nowoczesne okna wyposażył nasz nowy partner – Gemelo Okna Rzeszów.

Okna do domu jednorodzinnego – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Katalogowy projekt domu parterowego z płaskim dachem Modern House New House 702
Projekt domu parterowego z nowoczesną i energooszczędną stolarką okienną w białych ramach Modern House NewHouse 702

Okna to bardzo ważna i dość skomplikowana przegroda. Od dawna już nie jest to po prostu kawałek szyby z zawiasami. Mnogość systemów i rozwiązań w salonach sprzedaży potrafi przyprawić o zawrót głowy. Na co zwrócić uwagę wybierając okna do nowoczesnego domu? To zagadnienie warto podzielić na kilka mniejszych fragmentów. Pierwsza rzecz to wybór materiału z jakiego wykonane będą ramy okien. Najczęściej w nowoczesnym budownictwie spotykamy się z profilami PVC lub aluminiowymi. Zaletą tych drugich jest ogromna swoboda w projektowaniu systemów o bardzo dużych wymiarach, niedostępnych w przypadku okien z profili PVC. Pozwala to na osiągnięcie efektu szklanej ściany, który często jest bardzo pożądany w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, tak przecież kojarzonym z dużymi przeszkleniami.

Wybór systemów przesuwnych

Drugim elementem składowym właściwego wyboru stolarki i ślusarki okiennej są systemy przesuwne i okucia w oknach rozwiernych. W rozwiązaniach tarasowych często stosowane są systemy przesuwne lub podnoszone-przesuwne takie jak Smartslide, PSK czy HST. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości, a także wskazania i ograniczenia wymiarowe, na które warto zwrócić uwagę. Dobór właściwego dla naszego domu systemu jest wypadkową oczekiwań co do funkcjonalności, wymiarów otworu do zamknięcia oraz budżetu jaki możemy przeznaczyć na te elementy. Jeśli chodzi o okucia, dużą popularnością cieszą się zawiasy ukryte. Ciężko się temu dziwić, gdyż ich zalety są bardzo pożądane. Brak zewnętrznych, odstających elementów znacznie ułatwia mycie, a minimalistyczny wygląd dopełnia nowoczesną całość.

Gemelo Okna to sprawdzony dostawca okien do Twojego MODERN HOUSE

Trzecią, ale kluczową kwestią do poruszenia w temacie stolarki okiennej jest wybór sprawdzonego partnera w realizacji tego etapu budowy. To właśnie dobry doradca przeprowadzi Cię przez cały proces doboru poszczególnych elementów składowych okna. Pomoże wybrać profile, okucia i pakiety szybowe. Przedstawi zalety i ograniczenia poszczególnych systemów rozwiernych i przesuwnych. Na końcu zwymiaruje konstrukcję i przeprowadzi właściwy montaż.

W MODERN HOUSE chcemy, by każdy etap budowy Twojego wymarzonego domu przebiegał sprawnie i w pełni profesjonalnie. Dbamy o to, by maksymalnie ułatwić Ci proces budowy przez dobór i polecenie naszych sprawdzonych partnerów. Do grona tych firm dołączyli właśnie eksperci branży okiennej z Gemelo Okna. Jest to zespół doświadczonych ludzi, zapalonych na punkcie dostarczania rozwiązań stolarki i ślusarki otworowej na najwyższym poziomie. Współpraca z osobami, dla których hasło „Inspiruje nas jakość” to czysta przyjemność i dokładnie tak jest w tym przypadku.

Poznaj naszego Partnera Gemelo Okna

Gemelo Okna to marka założona przez Kamila Dwojaka, specjalistę z wieloletnim doświadczeniem w branży stolarki i ślusarki otworowej, który na pierwszym miejscu stawia jakość zarówno oferowanych produktów, jak i przede wszystkim ich montażu. Jest propagatorem dbania o właściwą technikę instalacji okien z użyciem nowoczesnych systemów podnoszących wydajność energetyczną przegród. O to czym dla niego jest dbałość o jakość montażu i jakie korzyści niesie dla budujących domy zapytaliśmy w bezpośredniej rozmowie:

„Gemelo powstało z pasji i chęci zaoferowania Klientom usługi na nowym, wysokim poziomie. Od początku za cel postawiłem sobie szerzenie idei właściwego montażu stolarki otworowej. Izolacja termiczna i akustyczna tak skomplikowanej przegrody jak okno zależy w głównej mierze właśnie od jej poprawnej instalacji. Uważam, że jest to jeden z kluczowych czynników wpływających na trwałość i efektywność energetyczną nowego domu, a poprawnie przeprowadzony montaż okien to gwarancja ich właściwej, płynnej pracy przez lata. W portfolio swoich realizacji mamy coraz więcej projektów spod szyldu MODERN HOUSE i cieszę się, że możemy współpracować jako partnerzy przy realizacji kolejnych.”

Kamil Dwojak, Gemelo Okna

Realizacja stolarki otworowej w New House 702

MODERN HOUSE New House 702 to nasza propozycja parterowego domu jednorodzinnego z płaskim dachem i garażem dwustanowiskowym. Minimalizm i funkcjonalność to dwa słowa w pełni opisujące ten projekt domu. Patrząc na dom z zewnątrz widzimy przede wszystkim geometryczną bryłę zwieńczoną płaskim dachem, synonimem modernistycznego podejścia do projektowania. Elewacja domu w stonowanych kolorach z elementami drewna to coś ponadczasowego i dodającego charakteru. Tak przechodzimy do najważniejszego – dużych okien! To właśnie one w znacznym stopniu odpowiadają za wrażenia wizualne, ale także komfort mieszkania. O zaletach dużych okien w domu jednorodzinnym pisaliśmy już na naszym blogu w artykule Projekty domów jednorodzinnych z dużymi oknami – czy warto?

Jak prezentuje się New House 702 z zainstalowaną przez Gemelo ślusarką okienną z aluminium? Zdecydowanie robi wrażenie. W salonie oraz sypialni głównej typu master-bedroom zainstalowane zostały systemy podnoszono-przesuwne HST z wąskim słupkiem o ponadprzeciętnej wysokości 270 cm. Daje to niesamowite wrażenie szklanej ściany, z prawie nieograniczonym, panoramicznym widokiem na otoczenie. Podobne odczucie daje równie imponujące szklenie stałe typu FIX w salonie, zainstalowanie niemal na pełną wysokość pomieszczenia. Masa samego pakietu szybowego w tym przypadku to ponad 500 kg. Jednak montaże skomplikowane i nietypowe to właśnie to, w czym specjalizuje się Gemelo. Doświadczeni doradcy i sprawdzeni montażyści pomogą zrealizować każde, nawet najbardziej nietypowe okno. O szczegóły techniczne montażu zapytaliśmy opiekuna Klienta w Gemelo, Michała Motowidło:

„Nowoczesne projekty domów to tematy, które zawsze sprawiają mi dużo satysfakcji, i w których efekt końcowy cieszy mnie najbardziej. W realizacjach Gemelo szczególną uwagę przykładamy do jakości montażu i nie inaczej było w przypadku MODERN HOUSE New House 702. Całość zlecenia wykonaliśmy w systemie Illbruck. Ślusarka aluminiowa w kolorze RAL9010 została posadowiona na podwalinach z purenitu o wysokich parametrach cieplnych. Hydroizolacja jest realizowana za pomocą membrany EPDM, a całość dopełniają kątowniki wzmacniające. Tak przeprowadzony montaż jest gwarancją trwałości i doskonałych właściwości izolacyjnych okien. Warto też wspomnieć o wizualnym aspekcie dopasowania okien do konkretnego projektu domu. W tym wypadku nieszablonowe jak na dzisiejsze trendy rozwiązanie w postaci białych ram okiennych sprawdziło się doskonale i z pewnością w połączeniu z elewacją stworzy czysty i ponadczasowy look.”

Michał Motowidło, Gemelo Okna

Działania na rzecz rozwoju branży okiennej – Gemelo o krok przed wszystkimi

Kamil Dwojak, założyciel Gemelo Okna działa prężnie na Instagramie jako @niebieski.okniarz, a na jego kanale w serwisie YouTube znajdziecie filmy z najciekawszych realizacji oraz treści poradnikowe w temacie stolarki otworowej. Jednak sztandarową serią, którą zrealizował jest Projekt Live, czyli seria spotkań z przedstawicielami branży budowlanej, w której wraz z gośćmi poruszał tematy architektury i budownictwa, ze szczególnym uwzględnieniem okien i drzwi. W odcinku zamykającym serię Kamil rozmawiał z Jackiem Niebieszczańskim, założycielem i głównym architektem Modern House. Nasz szef Jacek podzielił się swoim spojrzeniem na nowoczesną architekturę oraz przedstawił trendy, które jego zdaniem będą rządziły budownictwem jednorodzinnym w najbliższych latach. W trakcie rozmowy Kamil przedstawił także swoje spojrzenie na architekturę jednorodzinną i kierunki, w jakich jego zdaniem będzie rozwijał się rynek stolarki i ślusarki otworowej. Zachęcamy Was do zapoznania się z zapisem tego inspirującego spotkania.

Najlepsi współpracują z najlepszymi – partnerstwo Gemelo i MODERN HOUSE

W MODERN HOUSE specjalizujemy się w gotowych projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych, których nieodłączną cechą są panoramiczne przeszklenia. Cieszymy się, że w temacie realizacji montaży okien i drzwi połączyliśmy siły z Gemelo Okna Rzeszów – zespołem ekspertów branży stolarki i ślusarki otworowej dla nowoczesnej architektury jednorodzinnej.

Z okazji nawiązania partnerstwa dla wszystkich budujących dom z projektu MODERN HOUSE, przyjaciele z Gemelo przygotowali specjalną ofertę. Przy zakupie stolarki okiennej do Twojego nowego MODERN HOUSE wraz z okazaniem bonu, otrzymasz rabat 10% na stolarkę drzwiową, bramy garażowe i osłony okienne.

Nasze wspólne działania mają na celu zapewnienie Ci najwyższej jakości wykończenia dla Twojego nowego domu, podkreślając poprzez okna jego nowoczesny charakter. Dzięki partnerstwu z Gemelo Okna Rzeszów, możemy zaoferować Ci kompleksowe wsparcie na tym etapie, dając pewność, że Twoje nowe miejsce na ziemi spełni Twoje najskrytsze marzenia.

Kamila Banajska Socha copywriter, social media specjalist Modern House