Historia MODERN HOUSE

Modern House powstało z inicjatywy Jacka Niebieszczańskiego, architekta z ponad 20-letnim doświadczeniem, laureata wielu konkursów, specjalizującego się w projektowaniu budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych i usługowych. Bogate doświadczenie projektowe pozwala na tworzenie niepowtarzalnych domów, które oprócz wysokich walorów wizualnych są przede wszystkim budynkami funkcjonalnymi zapewniającymi użytkownikom komfort, poczucie bezpieczeństwa i wygody.

Jako funkcjonalista stara się bowiem w swoich projektach stworzyć doskonały układ funkcjonalny przy zachowaniu maksymalnej estetyki budynku. Będąc wierny idei LESS IS MORE (mniej znaczy więcej) nie używa zbędnych detali i ozdobników, a piękno odnajduje w proporcjach bryły, zastosowanych materiałach i kolorystyce.

Pierwsza autorska kolekcja domów katalogowych arch. Jacka Niebieszczańskiego powstała ponad 10 lat temu i pojawiła się na rynku pod nazwą HomeKoncept. Poprzez firmę sprzedażową pod tą samą nazwą, z powodzeniem udało się wprowadzić nową jakość na rynek projektów gotowych.

Myśląc o dalszym rozwoju, pragnąc jednocześnie wprowadzać na rynek coraz doskonalsze projekty, bez ograniczeń dla swojej wiedzy, umiejętności i kreatywności, architekt stworzył nową markę pod nazwą Modern House.

Pierwszą kolekcją domów dla nowej marki jest seria New House, która po części jest kontynuacją idei domów HomeKoncept przy jednoczesnym wprowadzeniu nowych pomysłów i rozwiązań architektonicznych. Projektując serię New House architekt skupił się na funkcjonalności budynków, dbając jednocześnie o piękno architektury. Proste bryły i oszczędny detal są wynikiem aktu twórczego, któremu przyświecała myśl Leonarda da Vinci: „prostota to najwyższa forma wyrafinowania”.

architekt-Kraków-Jacek-Niebieszczański-Less-is-more