Gotowe projekty
domów
Czas realizacji projektu: 1-5 dni roboczych
Możliwość dostosowania projektu na życzenie (napisz do nas)
Energooszczędny i efektywny w eksploatacji
Kliknij w zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć dokładnie wymiary oznaczone na przekroju.
Zastanawiasz się czy projekt będzie pasował na Twoją działkę?
Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie alternatywną propozycję kolorystyczną i materiałową wyglądu zewnętrznego budynku.
– to praktyczny dokument finansowy ułatwiający planowanie wydatków na budowę wymarzonego domu. Zawiera zestawienie kosztów za każdy etap budowy od robót ziemnych, poprzez prace murowe i dekarskie po wykończenie budynku.
Kosztorysy MODERN HOUSE aktualizowane są dwa razy do roku a podane koszty budowy są wartościami netto.
Kalkulacje przygotowywane są na podstawie przedmiaru robót, po zakończeniu prac nad dokumentacją techniczną. Bazujemy na cennikach SEKOCENBUD do wyceny przyjmując ceny średnie krajowe.
Wyceniamy budowę domu systemem zleconym czyli całość prac wykonywana jest przez firmy budowlane aż do stanu deweloperskiego.
Stan deweloperski obejmuje np. gładzie, podwójne malowanie ścian czy montaż drzwi wewnętrznych. Instalacje wyceniane są szacunkowo.
W kosztorysach domów MODERN HOUSE nie uwzględniamy elementów wykończeniowych na elewacji takich jak np. okładzin drewnianych, kamiennych czy płyt betonowych. Zakładamy ocieplenie ścian styropianem i wykończenie tynkiem, wiedząc, że każdy może chcieć zrealizować swój dom według odmiennych upodobań.
Kupując kosztorys otrzymujesz go w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz excel, przesyłany jest na podany w zamówieniu adres e-mail.
Kupując kosztorys otrzymujesz go w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz excel, przesyłany jest na podany w zamówieniu adres e-mail.
Pakiet korzyści PRIME
Cena: 20,00 zł
Pakiet korzyści COMFORT
Cena: 400,00 zł
Pakiet korzyści BENEFIT
Cena: 960,00 zł
Pakiet korzyści PRESTIGE
Cena: 1900,00 zł
TABLICA BUDOWY
Cena: 50,00 zł
Projekt w .pdf
Cena: 0,00 zł
Zbiornik na nieczystości (szambo)
Cena: 450,00 zł
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena: 800,00 zł
Kosztorys projektu
Cena: 450,00 zł
Dodatkowy egzemplarz projektu
Cena: 500,00 zł
Projekt dodatkowego ogrzewania podłogowego
Cena: 400,00 zł
Kolejna propozycja naszej pracowni Modern House to niebanalny projekt domu jednorodzinnego z płaskim dachem. Śmiała linia, nowoczesne rozwiązania projektowe i niezwykle funkcjonalny układ pomieszczeń - to właśnie projekt domu NewHouse 702 w1.
To co wyróżnia parterowy projekt domu to prostota - każdym centymetrze zaprojektowanej powierzchni. Płaski dach, pozornie banalna elewacja wykończona białym tynkiem i jasnym, naturalnym kamieniem oraz duże prostokątne przeszklenia. Okna nie tylko tworzą ciekawy kontrast ale również doskonale doświetlają wnętrza i nadają lekkości geometrycznym blokom, tak spójnie połączonym ze sobą.
Kolejnym atutem projektu domu na kształt litery L jest program funkcjonalny, który został rozwiązany bardzo przejrzyście z wyodrębnieniem reprezentacyjnej strefy dziennej, strefy nocnej oraz części gospodarczej. Całość tworzy dom bardzo efektywny energetycznie o prostej linii, zwartej bryle i z perfekcyjnie docieplonym płaskim dachem.
Zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie mieszkańców jednokondygnacyjne wnętrze to przestrzeń z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocą. Nieduży, o powierzchni 150 m2 dom parterowy z płaskim dachem i trzema sypialniami skierowany jest do rodziny 2+1 lub 2+2.
Wejście do budynku zaakcentowane pergolą, prowadzi przez wiatrołap do przestronnej części ogólnodostępnej z dużym salonem i jadalnią. Wygodne przygotowywanie posiłków oraz przechowywanie pokarmów zapewnia optymalnie zorganizowana kuchnia, w której przewidziano miejsce na obszerne blaty robocze, nowoczesną wyspę kuchenną oraz przyległą, pojemną spiżarnię. Po prawej stronie od wejścia znajdują się kolejno: duża garderoba, kotłownia oraz pomieszczenie gospodarcze, wszystkie przyległe do dwustanowiskowego garażu. Garaż o szerokości 750 cm oprócz miejsca na dwa samochody oferuje miejsce postojowe dla rowerów, kładów i motocykli.
Strefa dzienna złożona z salonu, jadalni i kuchni płynnie połączona jest z narożnym, zadaszonym tarasem. Przesuwne przeszklenie zastosowane w salonie integruje dom z ogrodem. Zadaszony taras o powierzchni 50 m2 daje możliwość relaksu na świeżym powietrzu w każdą pogodę a także idealnie sprawdzi się jako letnia jadalnia.
Strefa prywatna o powierzchni prawie 80 m2 to między innymi trzy wygodne sypialnie. Dwie z nich mają niemalże identyczny metraż i zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach. W tak nowoczesnym domu nie mogło zabraknąć prywatnego apartamentu dla rodziców z garderobą, własną łazienką oraz zadaszonym tarasem. Dzięki zaprojektowanym wielkopowierzchniowym przeszkleniom z sypialni, rozpościera się piękny widok na ogród, który pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu. Ogromną zaletą strefy prywatnej jest odpowiednia ilość powierzchni do przechowywania ubrań oraz domowych sprzętów. Pojemną szafę wkomponowano w przestrzeń holu, a także przewidziano na nie miejsce w pokojach dla dzieci. W programie użytkowym domu przewidziano dodatkowo rodzinną łazienkę, pralnię oraz niewielkie WC, zaprojektowane z myślą o odwiedzających nas osobach.
Projekt NewHouse 702 w1 został zaprojektowany z myślą o niskim zużyciu energii i niewielkich kosztach użytkowania. Dokumentacja projektowa w standardzie zawiera projekt wentylacji mechanicznej oraz ogrzewania podłogowego w całym domu. Można dodatkowo zamówić projekt ogrzewania pompą ciepła, która zwiększy energooszczędność budynku.
Przewiń do:
Projekt domu "NewHouse 702 w1"
Powierzchnia użytkowa budynku jest to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem powierzchni użytkowej garażu i strychu.
Na poddaszu użytkowym oraz pod schodami — powierzchnia użytkowa liczona jest według zasady:
• w miejscach gdzie wysokość pomieszczenia jest równa lub większa niż 2,2 m powierzchnia jest liczona w 100%,
• w miejscach gdzie wysokość pomieszczenia jest równa lub większa niż 1,4 m, a mniejsza niż 2,2 m powierzchnia jest liczona jako 50%,
• poniżej wysokości pomieszczenia 1,4 m powierzchnia nie jest liczona.
W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej – powierzchnia użytkowa podawana jest dla jednego lokalu.
Powierzchnia garażu jest to powierzchnia podłogi tego pomieszczenia liczona po wewnętrznym obrysie ścian.
Jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku z wyłączeniem garażu, która mierzona jest na poziomie posadzki.
Przy obliczaniu powierzchni podłóg wysokość pomieszczeń nie ma znaczenia.
W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej – powierzchnia podłóg podawana jest dla jednego lokalu mieszkalnego.
Powierzchnia zabudowy to powierzchnia rzutu poziomego budynku w stanie wykończonym, wyznaczonego przez rzutowanie na powierzchnię terenu wszystkich jego krawędzi zewnętrznych.
Do powierzchni zabudowy nie wlicza się elementów drugorzędnych budynku np. tarasów, gzymsów, balkonów, loggii, okapów dachów i schodów zewnętrznych.
Powierzchnia całkowita to suma wszystkich kondygnacji podziemnych i nadziemnych, łącznie z poddaszem, tarasami, kondygnacjami magazynowymi i technicznymi
Powierzchnię całkowitą mierzy się po obrysie ścian zewnętrznych z uwzględnieniem okładzin ściennych, tynków oraz balustrad (z pominięciem ew. pogrubień styropianu, wnęk i wypustów dla celów konstrukcyjnych lub estetycznych, jeżeli nie zmieniają powierzchni netto kondygnacji).
Kubatura brutto budynku to suma kubatur brutto wszystkich kondygnacji budynku. Liczona jest jako iloczyn powierzchni całkowitej mierzonej po zewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych i wysokości kondygnacji brutto, mierzonej między podłogą na stropie lub warstwą wyrównawczą na gruncie, a górną powierzchnią podłogi bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu nad najwyższą kondygnacją.
Do kubatury brutto budynku:
-wlicza się m.in.: kubaturę przejść, przejazdów bramowych, poddaszy nieużytkowych, loggii oraz tarasów (do wysokości balustrad);
-nie wlicza się m.in. ław i stóp fundamentowych, kanałów i studzienek instalacyjnych, zewnętrznych schodów, gzymsów, daszków i osłon oraz kominów.
Jest to odległość mierzona od poziomu terenu przed głównym wejściem budynku do kalenicy lub do najwyżej położonego punktu stropodachu łącznie z grubością izolacji cieplnej i warstwy ją osłaniającej.
Jest to suma pól powierzchni wszystkich połaci dachowych.
Powierzchnię całkowitą dachu oblicza się na podstawie wzoru: powierzchnia dachu w rzucie z góry / cosinus kąta nachylenia dachu.
Jest to odległość dolnej, poziomej krawędzi dachu do poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku.
To parametr określający najmniejszą szerokość i długość działki budowlanej, który pozwoli wybudować dany budynek na działce przy zachowaniu minimalnych odległości ścian budynku od granicy działki określonych przez Warunki techniczne.
Minimalne odległości od granicy działki:
– 4 m od granicy działki dla ścian z otworami okiennymi i drzwiowymi;
– 3 m od granicy działki dla ścian nie posiadających otworów okiennych i drzwiowych.
Twoja wiadomość została wysłana. Odezwiemy się na podane przez Ciebie dane najszybciej jak to możliwe.
W razie pytań zadzwoń na (+48) 530 488 800
Zazwyczaj potrzebujemy około 24h na przygotowanie odpowiedzi.
Możesz wysłać kolejną wiadomość za sekund.