Kosztorys projektu

Szczegółowy kosztorys inwestorski

Oferowane przez pracownię Modern House kosztorysy przygotowywane są na podstawie ukończonych, pełnobranżowych dokumentacji projektowych.

Kosztorysant opracowuje przedmiar robót a następnie, na podstawie katalogów cenowych Sekocenbudu, określa wartości poszczególnych elementów oraz związanych z nimi prac budowlanych. Wykonując kosztorys bazujemy na cenach średnich krajowych, wyceniamy budowę domu system zleconym (budowa prowadzona przez generalnego wykonawcę).

Najważniejsze informacje dotyczące kosztorysów:

 • Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany w formie pliku elektronicznego na podany adres e-mail. Zamawiany oddzielnie przed lub po zakupie projektu jest również wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.
 • Plik kosztorysu zawiera:
  - pełen kosztorys inwestorski w pliku PDF, wraz z zestawieniem materiałów;
  - przedmiar robót w pliku PDF;
  - kosztorys w pliku excel – pozwalający dowolnie edytować i zmieniać pozycje kosztorysowe.
 • Kosztorys szczegółowy zakłada kompleksową budowę domu przez firmę wykonawczą, stąd koszt całkowity uwzględnia 8-procentową stawkę podatku VAT.
 • Każdy kosztorys zawiera dokładne zestawienie materiałów i robocizny z wyjątkiem elementów wchodzących w skład instalacji, których koszt szacuje się na 15% wartości całej inwestycji.
 • Kosztorysy nie uwzględniają w wycenie elementów ozdobnych na elewacji takich jak drewno elewacyjne, płyty betonowe, okładziny kamienne itp.
 • Wycena stolarki okiennej jest w części projektów określana na podstawie standardowej i niedrogiej technologii PCV. Niektóre projekty uwzględniają w kosztorysie droższą stolarkę drewniano-aluminiową.
 • Podane w kosztorysie określenie „stan deweloperski” oznacza całkowicie wykończony z zewnątrz dom (ocieplony i otynkowany) ze stolarką okienną i drzwiami wejściowymi, z rozprowadzonymi wszystkimi instalacjami ale bez białego montażu, gotowe parapety wewnętrzne, grzejniki c.o. bądź ogrzewanie podłogowe, gładzie na ścianach oraz dwukrotne malowanie, posadzki gotowe do położenia podłóg.
 • Aktualizacja kosztorysów do wszystkich projektów wykonywana jest dwa razy w roku, w pierwszym i trzecim kwartale.

Istnieje możliwość udostępnienia plików kosztorysu zapisanych w programie RODOS lub NORMA.

Koszt - 350zł

Jeśli potrzebujesz więcej informacji - skontaktuj się z nami!

Mobile: +48 530 488 800
biuro@modernhouse-projekty.pl