Nowoczesny dom zasługuje na nowoczesny taras

NOWOCZESNY DOM ZASŁUGUJE NA NOWOCZESNY TARAS
Realizacja projektu indywidualnego fot. Lato Pictures

Z każdym dniem wiosna zadomawia się u nas coraz bardziej. Więc i my coraz więcej czasu spędzamy na wolnym powietrzu. Przestronny taras jest kluczową częścią każdego z naszych projektów nowoczesnego domu, dlatego dziś chcemy nieco dłużej przyjrzeć się tarasowi właśnie.

Jeśli chodzi o relaks na świeżym powietrzu, to w pierwszej kolejności na myśl może przychodzić plaża, Beskidy lub jakiś egzotyczny kraj. Ale czasem nie trzeba dalekich wojaży, by móc się w pełni zrelaksować poza ścianami swego nowoczesnego domu. Czasem idealnym rozwiązaniem jest taras i jego odpowiednie zaprojektowanie. To właśnie taras może być Twoją przystanią i cichym wytchnieniem od całego hałaśliwego zgiełku miasta. To może być miejsce, gdzie cieszyć się będziesz poranną kawą podczas oglądania nieba. Taras może stać się tą przestrzeni, gdzie można zorganizować wieczorne przyjęcia z przytulnymi miejscami do siedzenia, do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Wreszcie, Twój taras może przemienić się w miejsce pełne donic roślin z kwitnącym w nich pięknem.

Nowoczesny taras - Taras NewHouse 718
Taras pod ozdobnymi belkami projekt domu NewHouse 718

Rośliny i kwiaty – prawdziwi bohaterowie

Czym jest taras lub ogród bez przyciągających wzrok roślin i kolorowych kwiatów? Nie miałoby to większego sensu, prawda? Są one głównymi i najważniejszymi elementami tej przestrzeni, dlatego zwróć szczególną uwagę na to, gdzie je umieścisz. Pozwól, by przepłynęła przez nie Twoja kreatywność i spraw, by Twój taras stał się czymś, na co z podziwem i uznaniem patrzeć będą odwiedzający Cię goście. Możesz bawić się kolorem kwiatów, ich wielkością, a nawet kolorem i kształtem donic. Co powiesz na pionowy ogród z pnączami, aby nadać ścianom Twojego nowoczesnego domu innego charakteru? Mówiąc krótko, eksperymentuj!

Dlaczego rośliny na tarasie to konieczność? To oczywiste: dzięki nim Twój taras będzie wyglądał przyjemniej i przytulnie, jeśli stworzysz zieloną przestrzeń pełną życia. Wybór roślin będzie indywidualny i zależy od Twoich upodobań. Weź pod uwagę ich położenie, orientację i sposób, w jaki planujesz je wykorzystać: czy będą to rośliny ozdobne, czy może chcesz mieć rośliny owocujące? Odwiedzając szkółkę lub centrum ogrodnicze, nigdy nie wiadomo, jakie rośliny wpadną nam w oko. Wybór będzie ogromny i doprawdy, trudno będzie Ci znaleźć wymówkę, aby nie dodać kilku roślin na swój taras.

Jak udekorować taras światłami? Prosto i minimalistycznie

Dekorowanie tarasu z opcji światła to wbrew pozorom całkiem łatwe zadanie. Wszystko czego potrzebujesz to kilka migotliwych świateł. Możesz zawiesić światła w wybrany przez siebie wzór, aby zwiększyć estetykę całej przestrzeni. Możesz także pójść o krok dalej i sparować opcje oświetleniowe z odpowiednimi meblami na radosne wieczorne spotkanie ze znajomymi. Nawet w większym gronie.

Jeśli obawiasz się, że światła zaburzą minimalistyczny projekt nowoczesnego domu albo nie w smak jest Ci zbyt wiele elementów zdobiących Twój taras, zdecyduj się na czysty, szykowny i minimalistyczny wygląd z nierzucającą się, dyskretną dekoracją świetlną tarasu.

Jak udekorować taras światłami? Prosto i minimalistycznie
MODERN HOUSE NewHouse 758 G1

Rustykalny wygląd to projekt dla małego tarasu

Jeśli zdarza Ci się tęsknić za naturą, a wśród Twoich marzeń regularnie powraca własna chatka mieszkaniem w domku w lesie, to znak najwyższy, że brak Ci czegoś rustykalnego. Naturalnego. Bliskiego przyrody. Mając do dyspozycji przestronny taras, możesz odtworzyć swoją wymarzoną rzeczywistość. Przekształć tę część nowoczesnego domu w rustykalny ogród. To proste zadanie, jeśli sięgniesz po drewniane meble, sofy czy kanapy. Świetnym uzupełnieniem zieleni będą hamaki lub huśtawki. Możesz nawet wykorzystać drewnianą belkę i przekształcić ją w stół, idealnie komponujący się z ideą rustykalnego tarasu.

Nowoczesny taras to przestrzeń do wypoczynku

Jeśli rustykalizm to dla Ciebie za mało, możesz pójść krok dalej. Uczyń z tarasu swoje bezpieczne sanktuarium, bujnie porośnięte zielenią. Odpowiednie rośliny zapewnią Ci spokojną przestrzeń do uprawiania swojego hobby lub pracy, która wymaga szczególnego skupienia. Pomogą Ci w tym proste półki z doniczkowymi roślinami. Możesz rozejrzeć się za roślinami, które w swojej naturze mają wspinaczkę po ścianach lub za klasycznym bluszczem.

Spójność między nowoczesnym domem a nowoczesnym tarasem

Jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów na otwarcie przestrzeni tarasu jest zachowanie ciągłości estetycznej między tarasem a wnętrzem Twojego nowoczesnego domu. Możesz użyć tarasu do maksymalizacji przestrzeni, sięgając po materiał podobny do tego, jaki masz wewnątrz domu. Ta sztuczka działa naprawdę dobrze w czynieniu przestrzeni większej niż jest, zwłaszcza jeśli szukasz sposobów na zagospodarowanie nie tyle całego tarasu, co jego wydzielonej części.

Spójność między nowoczesnym domem a nowoczesnym tarasem
MODERN HOUSE NewHouse 790 w2

To garść propozycji na uczynienie z Twojego tarasu miejsca, które stanie Ci się jeszcze bliższe. Możliwości jest multum i efekt końcowy zależy tylko od Ciebie. Powodzenia! Niech taras służy Tobie, jak i Twojej rodzinie jak najlepiej przez wiosenno-letnie miesiące. A może jeszcze trafi się nam ciepła, przyjemna jesień…?