Gotowe projekty
domów
Czas realizacji projektu: 1-5 dni
Możliwość dostosowania projektu na życzenie (napisz do nas)
Energooszczędny i efektywny w eksploatacji
Kliknij w zdjęcie aby powiększyć i zobaczyć dokładnie wymiary oznaczone na przekroju.
Zastanawiasz się czy projekt będzie pasował na Twoją działkę?
Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie alternatywną propozycję kolorystyczną i materiałową wyglądu zewnętrznego budynku.
– to praktyczny dokument finansowy ułatwiający planowanie wydatków na budowę wymarzonego domu. Zawiera zestawienie kosztów za każdy etap budowy od robót ziemnych, poprzez prace murowe i dekarskie po wykończenie budynku.
Kosztorysy MODERN HOUSE aktualizowane są dwa razy do roku a podane koszty budowy są wartościami netto.
Kalkulacje przygotowywane są na podstawie przedmiaru robót, po zakończeniu prac nad dokumentacją techniczną. Bazujemy na cennikach SEKOCENBUD do wyceny przyjmując ceny średnie krajowe.
Wyceniamy budowę domu systemem zleconym czyli całość prac wykonywana jest przez firmy budowlane aż do stanu deweloperskiego.
Stan deweloperski obejmuje np. gładzie, podwójne malowanie ścian czy montaż drzwi wewnętrznych. Instalacje wyceniane są szacunkowo.
W kosztorysach domów MODERN HOUSE nie uwzględniamy elementów wykończeniowych na elewacji takich jak np. okładzin drewnianych, kamiennych czy płyt betonowych. Zakładamy ocieplenie ścian styropianem i wykończenie tynkiem, wiedząc, że każdy może chcieć zrealizować swój dom według odmiennych upodobań.
Kupując kosztorys otrzymujesz go w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz excel, przesyłany jest na podany w zamówieniu adres e-mail.
Kupując kosztorys otrzymujesz go w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz excel, przesyłany jest na podany w zamówieniu adres e-mail.
Pakiet korzyści PRIME
Cena: 20,00 zł
Pakiet korzyści COMFORT
Cena: 400,00 zł
Pakiet korzyści BENEFIT
Cena: 960,00 zł
Pakiet korzyści PRESTIGE
Cena: 1900,00 zł
TABLICA BUDOWY
Cena: 50,00 zł
Konsultacja z architektem wnętrz
Cena: 0,00 zł
Projekt w .pdf
Cena: 0,00 zł
Zbiornik na nieczystości (szambo)
Cena: 450,00 zł
Pompa ciepła powietrzna + ogrzewanie podłogowe
Cena: 800,00 zł
Kosztorys projektu
Cena: 450,00 zł
Dodatkowy egzemplarz projektu
Cena: 500,00 zł
NewHouse 723 to elegancki parterowy dom przykryty dachem wielospadowym z szerokim dwustanowiskowym garażem. Część mieszkalna zaprojektowana jest na planie litery L, garaż natomiast został wysunięty przed lico budynku i przykryty dachem płaskim. Wejście do budynku ulokowane jest pod wysuniętym poza lico budynku belkowaniu, które nadaje bryle ciekawego wyglądu i pełni funkcję ozdobnej przesłony. Pionowe ażurowe belki podpierające pergolę dają wiele możliwości aranżacji wejścia, np. można je obsadzić pnącymi roślinami. Takie rozwiązanie będzie świetnie korespondowało z ogrodem.
Elewacja budynku urzeka swą prostotą. Biały tynk silikonowy został połączony z elementami jasnej okładziny drewnianej o ciepłym odcieniu. Do tego grafitowa stolarka okienna i drzwiowa oraz grafitowa dachówka płaska nadają parterowemu budynkowi nowoczesnego charakteru. Duże panoramiczne przeszklenia zapewniają optymalną ilość naturalnego światła we wnętrzu a przy tym sprawiają, że bryła budynku nabiera lekkości.
Architekci Modern House podzielili dom funkcjonalnie: na strefę wejściowa, dzienną i prywatną nocną.
Wejście do domu to wygodny wiatrołap z dużą garderobą w której znajduje się przejście do garażu. Rozwiązanie to doceniamy szczególnie podczas niepogody, kiedy można wejść do domu suchą nogą 😊 albo wnosząc ciężkie zakupy. Za garderobą swoje miejsce ma pralnia z kotłownią.
Część wspólna domu, gdzie z przyjemnością będziecie spędzać czas to otwarta przestrzeń złożona z salonu, jadalni i kuchni. Kuchnia - serce domu, wyposażona jest w dużą ilość blatów roboczych i lubianą przez wszystkich wyspę kuchenną, przy której można usiąść, wypić kawę czy oddać się wspólnemu gotowaniu. Tuż obok kuchni mieści się pojemna spiżarnia z regałami na przetwory czy kuchenne sprzęty. Salon z jadalnią to ponad 32 m2 powierzchni. Wrażenie przestronności pomieszczenia potęgują duże przeszklenia za stołem i od strony tarasu otwierając je na otaczający ogród. Taras to kolejny salon, tylko że na świeżym powietrzu 😊 Ulokowany jest pod betonową pergolą w narożniku budynku.
Strefa nocna projektu NewHouse 732 to trzy duże sypialnie, dwie dziecięce i małżeńska. Pokoje dzieci są takiej samej powierzchni – 13,5 m2, pomieszczą się w nich wszystkie niezbędne mieszkańcom zabawki i ubrania. Królestwo rodziców to sypialnia typu master bedroom czyli z prywatną łazienką i garderobą. W tej części domu mieści się również rodzinna łazienka z wanna i prysznicem oraz oddzielna toaleta.
Projekt domu parterowego o powierzchni 138 m2 to propozycja dla dużej rodziny ceniącej komfort i lubiącej nowoczesne rozwiązania.
NewHouse 723 to projekt domu energooszczędny. Wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją, w standardzie ogrzewany gazem a ogrzewanie podłogowe znajduje się we wszystkich pomieszczeniach. Chcąc podnieść energooszczędność domu NewHouse 723 można zamienić ogrzewanie na pompę ciepła. Posiadamy taki dodatek do projektu.
Projektując parterowy dom NH 723 zadbaliśmy o to aby ocieplenie ścian, podłóg oraz dachu dawało mieszkańcom wyjątkowy komfort cieplny a przy tym dbało o domowy budżet. Zastosowana stolarka okienna i drzwiowa posiada doskonałe parametry cieplne.
Przewiń do:
Projekt domu "NewHouse 723"
Powierzchnia użytkowa budynku jest to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem powierzchni użytkowej garażu i strychu.
Na poddaszu użytkowym oraz pod schodami — powierzchnia użytkowa liczona jest według zasady:
• w miejscach gdzie wysokość pomieszczenia jest równa lub większa niż 2,2 m powierzchnia jest liczona w 100%,
• w miejscach gdzie wysokość pomieszczenia jest równa lub większa niż 1,4 m, a mniejsza niż 2,2 m powierzchnia jest liczona jako 50%,
• poniżej wysokości pomieszczenia 1,4 m powierzchnia nie jest liczona.
W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej – powierzchnia użytkowa podawana jest dla jednego lokalu.
Powierzchnia garażu jest to powierzchnia podłogi tego pomieszczenia liczona po wewnętrznym obrysie ścian.
Jest to powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku z wyłączeniem garażu, która mierzona jest na poziomie posadzki.
Przy obliczaniu powierzchni podłóg wysokość pomieszczeń nie ma znaczenia.
W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej – powierzchnia podłóg podawana jest dla jednego lokalu mieszkalnego.
Powierzchnia zabudowy to powierzchnia rzutu poziomego budynku w stanie wykończonym, wyznaczonego przez rzutowanie na powierzchnię terenu wszystkich jego krawędzi zewnętrznych.
Do powierzchni zabudowy nie wlicza się elementów drugorzędnych budynku np. tarasów, gzymsów, balkonów, loggii, okapów dachów i schodów zewnętrznych.
Powierzchnia całkowita to suma wszystkich kondygnacji podziemnych i nadziemnych, łącznie z poddaszem, tarasami, kondygnacjami magazynowymi i technicznymi
Powierzchnię całkowitą mierzy się po obrysie ścian zewnętrznych z uwzględnieniem okładzin ściennych, tynków oraz balustrad (z pominięciem ew. pogrubień styropianu, wnęk i wypustów dla celów konstrukcyjnych lub estetycznych, jeżeli nie zmieniają powierzchni netto kondygnacji).
Kubatura brutto budynku to suma kubatur brutto wszystkich kondygnacji budynku. Liczona jest jako iloczyn powierzchni całkowitej mierzonej po zewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych i wysokości kondygnacji brutto, mierzonej między podłogą na stropie lub warstwą wyrównawczą na gruncie, a górną powierzchnią podłogi bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu nad najwyższą kondygnacją.
Do kubatury brutto budynku:
-wlicza się m.in.: kubaturę przejść, przejazdów bramowych, poddaszy nieużytkowych, loggii oraz tarasów (do wysokości balustrad);
-nie wlicza się m.in. ław i stóp fundamentowych, kanałów i studzienek instalacyjnych, zewnętrznych schodów, gzymsów, daszków i osłon oraz kominów.
Jest to odległość mierzona od poziomu terenu przed głównym wejściem budynku do kalenicy lub do najwyżej położonego punktu stropodachu łącznie z grubością izolacji cieplnej i warstwy ją osłaniającej.
Jest to suma pól powierzchni wszystkich połaci dachowych.
Powierzchnię całkowitą dachu oblicza się na podstawie wzoru: powierzchnia dachu w rzucie z góry / cosinus kąta nachylenia dachu.
Jest to odległość dolnej, poziomej krawędzi dachu do poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku.
To parametr określający najmniejszą szerokość i długość działki budowlanej, który pozwoli wybudować dany budynek na działce przy zachowaniu minimalnych odległości ścian budynku od granicy działki określonych przez Warunki techniczne.
Minimalne odległości od granicy działki:
– 4 m od granicy działki dla ścian z otworami okiennymi i drzwiowymi;
– 3 m od granicy działki dla ścian nie posiadających otworów okiennych i drzwiowych.
Twoja wiadomość została wysłana. Odezwiemy się na podane przez Ciebie dane najszybciej jak to możliwe.
W razie pytań zadzwoń na (+48) 530 488 800
Zazwyczaj potrzebujemy około 24h na przygotowanie odpowiedzi.
Możesz wysłać kolejną wiadomość za sekund.